Spotkanie projektowe Erasmusa + w Strassburgu

W dniach 12 grudnia 2016 do 15 grudnia 2016 z udziałem gości z Polski, Litwy, Niemiec, Słowacji odbyło się kolejne spotkanie projektowe w ramach Erasmusa +. Tym razem gościli nas koledzy z Francji.
Głównym tematem spotkania były tradycje regionów oraz prezentacja zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów fotograficznych organizowanych przez każdego z partnerów we własnym kraju . Każde z państw uczestniczących w programie Erasmus + zaprezentowało po 12 najlepszych zdjęć wykonanych w ramach zakończonego kursu fotograficznego. W ocenie uczestników spotkania najlepsze zdjęcie wykonał jeden z uczestników kursu organizowanego w Niemczech.
Program oprócz warsztatów i wystawy był uzupełniony o poznanie lokalnych tradycji Alzacji tj produkcja wina , degustacja smakołyków alzackich ,spacer po rynku świątecznym tj Marche de Noel, tradycji choinki -wszystko dla uczestników konferencji było źródłem wielu niespodzianek. Europarlament to także miejsce gdzie uczestnicy programu mieli okazje być i spotkać się ze swoimi europosłami. Z naszą grupą spotkał się euro poseł Andrzej Grzyb wraz ze swymi asystentami.
Uzupełnieniem programu były rozgrywki sportowe grup, w czasie których prezes LGD KOLD Damian Łęszczak zajął drugie miejsce.
Program współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.